Миколаївців познайомили із морськими походами запорізьких козаків.

У Миколаєві триває реалізація проекту «Ідентичність Миколаївщини: минуле, сучасне та майбутнє».

Проект реалізується ГО «Центр навчання та освіти дорослих “Південь”» за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)» та у партнерстві з управлінням з питань туризму та курортів Миколаївської ОВА, Миколаївським обласним краєзнавчим музеєм, Миколаївським музеєм суднобудування і флоту та ТРК «МАРТ».

В обласній науковій бібліотеці відбулася зустріч «Відомі родини Миколаївщини»

27 березня в рамках цього проекту, в музеї суднобудування та флоту миколаївці змогли впритул познайомитися з козацьким морським флотом.
“Морські походи запорізьких козаків” – так називалася тема заходу, що відбувся сьогодні у стінах музею. Запорозьки козаки лякали супротивника не лише у сухопутних боях, а й у морських. Навіть могутній турецький флот побоювався їх.

Захід викликав великий інтерес у миколаївців. На нього прийшли десятки городян: краєзнавці, вчителі, учні та студенти навчальних закладів, представники ЗМІ. Вільних місць у залі практично не було.

Перед початком офіційної частини до присутніх звернулися експерт проекту «Ідентичність Миколаївщини: минуле, сучасне та майбутнє» Тетяна Чичкалюк та завідувачка музею суднобудування та флоту Тетяна Мітковська.

Мажорний настрій, який створили виступи ансамблю народних інструментів “Узори” та соліста Геннадія Шульгіна, не змогла зіпсувати навіть сирена повітряної тривоги.

Лектори – завідувачка експозиційного відділу Олена Пучинян та науковий співробітник відділу Віктор Задирака розповіли учасникам зустрічі про морські походи запорозьких козаків, козацькі поселення на території Миколаївщини, Чорноморське козацьке військо та інші факти з історії українського козацтва.

Цікавою була розповідь про козацький морський флот. Основу козацького морського флоту становили «чайки». Майстри-козаки могли побудувати козацький флот «з нуля» за короткий проміжок години. За місяць створювалося до 80-100 човнів. Флотилії козацьких чайок, чисельністю від кількох десятків до кількох сотень суден, здійснювали сміливі морські походи на Крим, Турцію.

Після закінчення лекції, ведуча сьогоднішнього заходу завідувачка сектору науково-просвітницької роботи Галина Третьяк провела майстер-клас з виготовлення паперових човнів з усіма бажаючими.

Миколаївські працівники культури та мистецтва гідно тримають культурний фронт.

Джерело