Завищили вартість неякісної бруківки в 4 рази: у Миколаєві директорці “Ді Кор-Буд” присудили заставу

Власника підрядної компанії “Ді Кор-Буд” Дмитра Коровія та директорку фірми Анастасію Ганіну підозрюють у розкраданні 4,5 млн грн на ремонті трамвайного полотна.

Вони присвоїли кошти КП “Миколаївелектротранс”, завищуючи вартість неякісної бруківки та підробляючи результати експертиз.

Наразі директорці “Ді Кор-Буд” присудили 900 тис. грн застави. Про це йдеться у рішенні Миколаївського апеляційного суду.

В матеріалах справи вказується, що підприємець Дмитро Коровій у серпні 2022 року вирішив заволодіти коштами, які КП «Миколаївелектротранс» планувало виділити на укладку плитки по вул. Потьомкінській від Садової до вул. 3 Слобідська.

Власник підрядної компанії “Ді Кор-Буд” Дмитро Коровій

Згодом комунальне підприємство без проведення тендеру віддало цей підряд фірмі “Ді Кор-Буд”. Примітно, що закупівлю провели за процедурою “Українська визвольна війна” і опублікували звіт в системі ProZorro лише за місяць після підписання договору.

За вказівкою Коровія інженер-проектувальник компанії завищив у кошторисній документації вартість як ремонтних робіт, так і будівельних матеріалів.

Наприклад, бруківку порахували за ціною вартістю 800,70 грн за кв. м. Однак насправді її закупляли у знайомого підприємця-виробника за 200 грн/кв. м. Тобто лише на плитці підрядник зробив націнку в 400%.

Крім цього, бруківка, яку укладали на трамвайному полотні, виявилася неякісною. В кінці 2022 року лабораторія провела випробування її міцності на тиск: результат був вдвічі меншим за мінімально допустимий.

Отримавши результати лабораторних випробувань і розуміючи, що для ремонту використовується бетонна плитка неналежної якості, власник та керівництво компанії “Ді Кор-Буд” продовжили використовувати цю бруківку.

Неякісна бруківка, яку використовували для ремонту у Миколаєві

Щоб замаскувати погану якість використаних матеріалів, у виробника замовили партію посиленої плитки. Однак і ця бруківка, за висновком лабораторії, виявилася неякісною – результат міцності 29 з мінімальних 32,7 МПа. Тож працівники підрядника просто підробили технічний паспорт будматеріалу, вставивши в його електронну версію фейкові підпис начальника лабораторії та штамп виробника плитки з Черкас.

В травні 2023 року директорка компанії Ганіна підписала документи про виконання робіт, до яких включили ціну неякісної плитки – майже 3 млн грн, та вартість робіт з їх улаштування – 1,5 млн грн.

Апеляційний суд залишив директорці “Ді Кор-Буд” заставу у розмірі 906 тис. грн, хоча прокурори просили визначити її у 2,2 млн грн.

Ремонт трамвайного полотна по вул. Потьомкінській у Миколаєві

Джерело: Nikcenter

Джерело