“Убезпечити життя і здоров’я”: у Миколаєві відкрили притулок для людей, які пережили насильство

У Миколаєві запрацював притулок для людей, які постраждали від домашнього та гендернозумовленого насильства. Тут можна отримати соціально-психологічну, правову допомогу та тимчасовий прихисток.

Про це першого квітня повідомили у Миколаївській міській раді.

Люди, які зазнали домашнього насильства або насильства за ознакою статі, зможуть перебувати у притулку від кількох тижнів до трьох місяців. У закладі створені умови для комфортного та безпечного перебування, зазначили у міській раді.

"Спальні кімнати зі зручними ліжками. Три ванні кімнати, одна з яких для осіб з інвалідністю. Пральні та сушильні машини, функціональна та сучасна кухня. Кімната відпочинку з ігровими куточками для дітей", — йдеться у повідомленні.

Кухня у притулку для людей, які зазнали насильство. Фото: Миколаївська міська рада

Заступник Миколаївського міського голови Анатолій Петров говорить, Миколаїв відвідали представники установ та організацій, що причетні до відкриття притулку.

"Вони оглянули притулок і центр "Барнахус", що дає можливість працювати і з сім'ями, і з дітьми, і з жінками від домашнього насилля і гендернозумовленого насилля. Тому цей об'єкт досить важливий для Миколаєва", — додав посадовець.

Ми набрали штат відповідний, кадри підготували, відбулось навчання, співпрацюємо з різними структурами, які дотичні до роботи з домашнім насиллям, і готові приймати людей.

"Це є досить серйозно, тому що сьогодні психологічно соціальний стан у родинах погіршився, і ми спостерігаємо прояв домашнього насилля. Для того, щоб убезпечити життя і здоров'я тих, хто постраждав, ми готові надавати сервісну соціальну послугу", — розповідає Петров.

Спортивна кімната у притулку. Фото: Миколаївська міська рада

Адресу притулку не розголошують задля безпеки, зазначили у міській раді. По допомогу можна звернутися за телефонами:

  • патрульної поліції — 102;
  • мобільних бригад: +38(050)811-45-20; +38(050)533-07-34; +38(086)145-94-52;
  • Центру соціальних служб: (0512)46-37-08, вулиця Потьомкінська, 95-а.

За інформацією міської ради, заклад відкрили за підтримки Міністерства соціальної політики України, Миколаївської міської ради, UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні за фінансової допомоги уряду Великої Британії й Бюро USAID з питань гуманітарної допомоги в рамках проєкту "Міста та громади, вільні від домашнього насильства".

Що відомо про допомогу

  • У Миколаївській області станом на грудень 2023 року створено понад 30 спеціалізованих сервісів для людей, які постраждали від домашнього насильства. Працює 16 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, три притулки для тих, хто зазнав насильства.
  • У Миколаївській області отримати безкоштовну психологічну допомогу можна в центрах соціальних служб та центрах надання соціальних послуг.

Джерело