У Миколаєві прикрашали великодні яйця методом “Восковий розпис» (ФОТО)

З покоління в покоління українців передаються традиції святкування світлого дня в пам`ять дива воскресіння Сина Божого – Великодня. Християни всього світу відзначають його протягом багатьох століть.

Символом життя й народження практично в усіх народів світу здавна стало яйце.
Без писанок, чиї неповторні орнаменти й розмаїття кольорів зачаровують око, неможливо уявити український Великдень. Зображення на них предметів, узорів та явищ стало мистецтвом Писанкарство – стародавня техніка розпису яєць за допомогою воску. Здавна прийнято писати писанки до свята світлого Великодня.

Вважається, що у старовинних писанках відбиваються основні бажання людей: бути здоровими, створити дружну щасливу сім’ю, народити здорових дітей, мати матеріальний достаток. Яйця розписували ще у дохристиянські часи. Про це свідчать символи, якими їх досі прикрашають – свастики, шестикутні зірки, місяці, півмісяці, п’ятикутні зірки і хрести, які на той час не були пов’язані з християнством.
Саме слово писанка означає записувати певні символи в кожен виріб.

Згідно з давніми народними віруваннями, писанка наділялася магічними силами — вона приносила добробут та щастя, достаток та здоров’я, захищала людей від усього поганого. Тому розписувати її можна було лише у гарному настрої та з хорошими думками. Саме з гарним настроєм, 16 квітня у Миколаївському обласному художньому музеї імені В.ВІ. Верещагіна пройшов майстер-клас «Восковий розпис». Його провела відома миколаївська майстриня Любов Запісочна.Сьогодні вона познайомила гостей із розписом яєць за авторською технікою.Писанки – це один із найскладніших способів розпису яєць, коли на сирому холодному яйці майстри виводять візерунки гарячим воском за допомогою писачка.

На сьогоднішньому майстер-класі, відвідувачі освоювали техніки роботи з холодним воском, за допомогою спеціальних воскових крейд і воскових олівців.
Лекторка детально познайомила гостей із технологіями, які зараз застосовуються. І відвідувачі змогли втілити отримані знання на практиці.Подібні заходи дозволяють миколаївцям на деякий час відволіктися від суворої реальності та стабілізувати своє ментальне здоров’я. Миколаївський обласний художній музей імені В.В. Верещагіна гідно тримає культурний фронт.

Джерело