Люди під час навчання з розвитку власної справи. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар З 2024 року на Миколаївщині діє проєкт з допомоги підприємцям у навчанні задля розвитку власної справи. 13 травня чергова група слухачів курсу захищала свої бізнес-проєкти з метою отримати грант.
Про це кореспондентам Суспільного розповіла фахівчиня зі зв’язків з громадськістю та пресою благодійної організації "Благодійний фонд Щедрик" Єлизавета Холявко.
За її словами, до навчання доєдналося понад 100 людей.
"59 підприємців отримали гроші у сумі від 2300 до 4500 євро на відкриття власної справи або реалізацію соціального підприємництва. Це вже третя група — 35 людей пройшли курс і захистили свої бізнес-проєкти, 25 з них отримають гроші. Зазвичай відбір переможців триває від двох до чотирьох тижнів", — пояснює жінка.
Фахівчиня зі зв’язків з громадськістю та пресою благодійної організації “Благодійний фонд Щедрик” Єлизавета Холявко. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
Миколаївець Анатолій Письменний працює у сфері будівництва та займається декором приміщень. Проте чоловік також має досвід у гончарстві та хоче завдяки гранту відкрити власну майстерню.
"Крафтова майстерня з кераміки, вироби з кераміки, все, що пов’язано з ліпленням, з гончарством. Гроші потрібні на закупівлю обладнання: пічку, гончарне коло, інструменти, матеріали, меблі. Для оренди приміщення теж потрібні гроші", — розповів чоловік.
Миколаївець Анатолій Письменний. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
Олена Лозовська за освітою — економістка, завдяки проєкту навчилася проробляти бізнес-план. З дитинства мріяла стати перукарем.
"Я з початку війни почала опановувати цю професію, я декілька курсів навчання проходила з перукарської справи, потім з колористики, потім стажувалася і вже потихеньку працюю", — каже вона.
Жителька Миколаєва Олена Лозовська. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
Тепер жінка планує відкрити власний салон під назвою "Доступна краса".
Докторка економічних наук, професорка, деканка факультету економічних наук Чорноморського національного університету імені Петра Могили Світлана Белінська розповіла, що програма розрахована на два тижні інтенсивних занять.
«Для того, щоб вони були зібрані своєю думкою і не втрачали час, тому що вони всі дорослі люди, працюють. І якщо їм давати можливість відпочити, вони трошки втрачають технічну складову, яку ми їм намагалися передати. Ми їх вчили писати бізнес-план", — пояснює Белінська.
"Головне — треба було відзначити мету, чого вони хочуть досягти, тому що мета є досяжною. А вони всі мріють про нескінченність, знаєте, як стратегія, місія — вони нескінченні. Ось ми намагалися максимально дати їм можливість зрозуміти, що їхня мета має бути досяжна і дотягнеться вона тоді, коли вони отримають фінансування".Докторка економічних наук, професорка, деканка факультету економічних наук Чорноморського національного університету імені Петра Могили Світлана Белінська. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
Ініціативу реалізує благодійний фонд "Щедрик" за підтримки міжнародної неурядової організації "Оксфам".