Яхти. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
Поки миколаївська акваторія була закрита, діти їздили тренуватись на Тилігульський лиман та у Південне, на штучну водойму. Проте все одно брали участь у змаганнях в інших містах. На цій локації, спортсмени практикували сухі тренування.
"Це теорія, це фізпідготовка, це робота з матеріальною частиною. Наступного тижня, як отримаємо дозвіл, наші діточки почнуть тренуватися на цій акваторії", — розповів директор спортшколи Костянтин Мальцев.
Це за умови сприятливої погоди, додав Мальцев.
Яхтсмени перевіряють стан суден
Елінг, де зберігається вітрильне озброєння
Костянтин Мальцев, директор спортшколи
Судна
"Зараз відкрита акваторія у північній частині Матвіївської затоки. Дуже файна акваторія, де тривалий час проводилось багато змагань".
Порається з вітрильним обладнанням яхти класу "Лазер" Вікторія. Вітрильним спортом дівчина займається дев'ять років.
"Готуємо яхти до виходу на воду. До перших змагань з вітрильного спорту. Ми були в залі, також були в класі і пригадували правила, як це все називається", — розповіла дівчина.
Яхтсменка Вікторія. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
Що відомо про вітрильний спорт у Миколаєві
Від початку повномасштабного вторгнення рішенням обласної військової адміністрації заборонили будь-які пересування водоймами на плавзасобах всім окрім бортів поліції, рибоохорони, екоінспекції та військових.
У березні 2023 року перший заступник міського голови Віталій Луков повідомляв, що навігаційний сезон в акваторіях миколаївських річок відкриється лише після звільнення Кінбурнської коси від російської армії.
У травні 2023 року у Миколаївському обласному яхт-клубі почали спускати на воду дерев’яні крейсерські яхти, яким перебування у воді необхідне для підтримання технічного стану. Більшість з них, за словами яхтсменів, через перебування на стоянці, покриваються тріщинами, облущуються та псуються.