Водогін для Миколаєва збудований на близько 70 відсотків

Заступник генерального директора фірми-підрядника Анатолій Вакар. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Вздовж водогону тривають роботи — вже почали монтувати перші бетонні плити для встелювання дна Південного Бугу та опорні частини труб, каже Вакар.

"Також укладається на всій протяжності траси водопровідний оптико-волоконний кабель. Під нього монтують каналізацію, затягують кабель. Система вся буде автоматизована. На першій насосній станції буде центр управління водогоном. Тобто з одного місця можна буде керувати всім водогоном до місця скиду вод в миколаївський водоканал", — каже він.

Будівництво водогону на Миколаївщині, 22 травня 2025 року. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Як розповів радник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Ігор Бурда, наразі роботи йдуть за графіком.

"Ми бачимо, що дуже швидко, багато людей, техніки, всі інтенсивно працюють, щоб найскоріше у миколаївців була вода".Будівництво водогону на Миколаївщині, 22 травня 2025 року. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

До робіт залучили майже тисячу працівників та близько 460 спецмашин. Очищену воду до обласного центру планують подати у серпні 2025 року.

Що відомо про водопостачання у Миколаєві

12 квітня 2022 року внаслідок російських обстрілів був пошкоджений магістральний водогін Дніпро-Миколаїв, внаслідок чого майже на місяць було припинено централізоване водопостачання. Нині, майже 3 роки, місто без централізованої подачі питної води. Воду подають з річки Інгулець.

У Миколаєві планують відновити водопостачальну інфраструктуру завдяки співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку.

Кабінет міністрів виділив 125,5 мільйонів гривень з резервного фонду державного бюджету на водозабезпечення у Миколаєві.

З травня 2022 року в Миколаєві розпочали заповнювати водопровідну систему міста технічною водою з річки Південний Буг.

У Миколаєві працюють близько 200 точок видачі питної води. Про це свідчить онлайн-карта, створена Миколаївською міською радою. Мешканці прилеглих будинків набирають воду з резервуарів, що наповнюють рідиною зі свердловин.

Станом на кінець 2024 року на Миколаївщині тривали роботи з проєктування нових водозабору та водогону, аби забезпечити питною водою миколаївців. Зараз вода подається з річки Інгулець. Також на стадії вирішення облаштування нових очисних споруд.

Будівництво водогону з Нової Одеси до Миколаєва має бути завершено до осені 2025 року. Станом на 21 січня 2025 року на проєкт вже виділено вісім мільярдів гривень.

Очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім 26 лютого повідомив, що власникам землі, повз господарства яких здійснюватиметься будівництво водогону, надаватимуть компенсацію за втрачений врожай.

Джерело