Весняна сівба на Миколаївщині: аграрії планують засіяти ярими культурами 722 тисячі гектарів землі

Поле, що засіяне за технологією “No-till”. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

За словами агронома Яківа Пінчука, технологія дозволяє зберегти вологість та мікроорганізми, а також економить ресурси завдяки мінімальній обробці ґрунту. Його поле площею 186 гектарів засіяли однією з нішевих культур — канарковим просом.

"Сіємо вже другий рік його. В принципі, культура сподобалась. Обробляємо виключно від бур'янів, а далі вона росте благополучно і сама", — розповів чоловік.

Агроном Яків Пінчук. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

У рекордно спекотному 2024 році врожайність цієї культури склала сім центнерів з гектара.

Канаркове просо. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

Нішеві культури засіяні на більшій площі, ніж пшениця, ячмінь, соняшник та ріпак, розповідає керівниця господарства Надія Іванова. З її слів, канаркове просо виявилося більш прибутковим і стійким до посухи, ніж звичайне просо.

"Тобто, система живлення та захисту однакова — витрати ті самі. Але якщо брати експортну ціну, то ціна на канаркове просо або на канарник втричі більша, ніж звичайне просо при тій самій врожайності. Якщо брати 2024 рік — він жорстко посушливий був, то я вам скажу, що канарник на п’ять центнерів дав більше, ніж просо", — говорить Надія.

Керівниця господарства Надія Іванова. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

Крім того, її господарство бере участь у виведенні канарника української селекції. Надія Іванова сподівається, що вже за рік новий сорт здадуть на випробування та внесуть до реєстру сортів України.

Трактор обробляє поле. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

Наразі аграрії готують ґрунт під сівбу інших ярих культур, зокрема обробляють землю засобами боротьби з бур’янами.

Джерело