Вчені відкрили нового глибоководного хижака на глибині 7900 метрів
Вчені зі США та Чилі виявили новий вид амфіподи Dulcibella camanchaca в Атакамській западині. Хижак розміром 4 см полює на менших амфіпод та є першим активним хижаком, знайденим на такій глибині.
У новому дослідженні дослідники зі США та Чилі виявили нового глибоководного хижака. Його назвали “Темрява”, пише УНН з посиланням на Sciencealert.
Деталі
У новому дослідженні дослідники зі США та Чилі представили один з видів швидких, примарних хижаків з Атакамської западини біля західного узбережжя Південної Америки.
Істота, під назвою Dulcibella camanchaca, є амфіподою – різноманітною групою креветко подібних ракоподібних, які зазвичай харчуються детритом або шукають їжу в морських або прісноводних водоймах. Чотирьох особин цього виду дослідники знайшли на глибині 7902 метри.
За словами авторів дослідження, Dulcibella camanchaca є першим великим, активним хижим амфіподом, знайденим на такій глибині. Це відкриття в зоні Хадал натякає на те, як мало ми все ще знаємо про морські підземні світи.
Вивчення екстремальних середовищ існування на Землі також інформує про пошук інопланетного життя на супутниках океану, таких як, наприклад, Енцелад. Однак поки що знахідка цього унікальної тварини сама по собі є великою новиною.
Усі інші амфіподи, знайдені в найтемніших глибинах Атакамського жолоба, і все ще є значущим відкриттям.
D. camanchaca не тільки походить від раніше невідомого виду, але його морфологія та ДНК припускають, що це також нещодавно відкритий рід.
Два схожі роди бокоплавів названі на честь персонажів з іспанського роману 17 століття “Дон Кіхот”, тому команда продовжила цю традицію, назвавши романний рід Dulcibella на честь персонажа, на ім’я Дульсінея дель Тобосо. Назва виду camanchaca була перекладена як “темрява” з мов корінних жителів сусідньої західної Південної Америки, відзначають дослідники. Вони вибрали його, щоб позначити чорні глибини, якими нишпорить ця істота.
Dulcibella camanchaca — це хижак, що швидко плаває, якого ми назвали на честь “темряви” на мовах народів регіону Анд, щоб позначити глибокий, темний океан, звідки він походить
– говорить співавтор Джоганна Вестон, еколог із Hadal.
Біле забарвлення амфіпод є стандартним забарвленням у темних місцях існування, таких як печери.Розмір цього знахідки становив трохи менш як 4 сантиметрів. На відміну від менш рухливих амфіпод, він спритно метається в гонитві за їжею.
D. camanchaca полює та харчується за допомогою спеціалізованих хижих придатків, які називаються гнатоподами. Варіанти їжі обмежені в океанських траншеях, але цей вид, здається, полює на інших, менших амфіпод.Новий вид виявили під час дослідницької експедиції 2023 року, яка є частиною нової Чилійської інтегрованої системи глибоководного спостереження за океаном. Дослідники зібрали зразки за допомогою посадкового апарату або не прив’язаної платформи, яка переправляє наукове обладнання до зони Гадал і назад.
Спільні зусилля та комплексний підхід у цьому дослідженні підтвердили Dulcibella camanchaca як новий вид і висвітлюють поточні відкриття біорізноманіття в Атакамській западині
– каже один із провідних авторів Кароліна Гонсалес, океанограф з Університету Консепсьйон.
Це відкриття підкреслює важливість продовження глибоководних досліджень океану, особливо в передмістях Чилі. Очікується більше відкриттів, оскільки ми продовжуємо вивчати Атакамську западину
Нагадаємо
Дослідники з Університету Кіото та Столичного університету Осаки відкрили новий вид лілії під назвою Lilium pacificum – перший новий вид японської лілії, знайдений за останні 110 років, що росте в прибережних районах, які виходять до Тихого океану на острові Хонсю.