Посол Данії розповів про намагання знизити ризик корупції в Миколаєві

Посол Данії у Києві Оле Егберг Міккельсен розповів про те, як Данія активно допомагає Україні загалом та Миколаєву зокрема, через що місту доводиться відповідати жорстким вимогам щодо зниження ризиків корупції.

Серед питань, піднятих під час інтерв’ю, – як відбувається контроль та боротьба з корупцією на Миколаївщині:

“Це справді питання номер один, яке я отримую, коли до мене приїжджають делегації, бо, з одного боку, є сильна підтримка України. З іншого боку, є занепокоєння, страх, що, можливо, буде відсутність підзвітності, буде корупція та ще щось. Тому ми дуже свідомо ставимося до зниження ризику корупції в нашій підтримці. Наприклад, усі закупівлі, які ми робимо у Миколаєві, здійснюються не на місці. Жодних місцевих закупівель немає, все здійснюється через міжнародні організації, насамперед закупівельне агентство системи ООН. І це один із способів зниження ризику корупції.

Ми стежимо за тим, що відбувається. Саме тому у нас є офіс у Миколаєві. Данія також реалізує Європейську антикорупційну ініціативу, яка, по суті, створила антикорупційні інституції”.

Як зазначив Оле Егберг Міккельсен, Миколаїв співпрацює з Данією за партнерською програмою «міст чесності».

“Тому їм доводиться відповідати жорстким вимогам щодо зниження ризику корупції. Так що це проблема, це те, що займає дуже важливе місце на порядку денному. І добре те, що ми знаємо, що наші українські партнери знають про це так само, як і ми, і я відчуваю тверде зобов’язання у Миколаєві, в Україні загалом забезпечити, щоб усе робилося таким чином, щоб не ставити під загрозу чесність. Ви не можете знизити ризик на 100%, але ви можете багато зробити, і ми намагаємося зробити якомога більше, тому що це вплине на громадську думку дуже негативно”, – повідомив він.

На питання “Якщо будуть якісь реальні докази корупції?”, посол відповів:

“Це було б найгірше, що могло статися. Тому ми маємо сильний та спільний інтерес з нашими українськими друзями у тому, щоб боротьба з корупцією тривала, щоб було зроблено все для зниження ризику корупції”.

Джерело: ІншеТВ

Джерело