Підсумки тижня у криптосфері: річний максимум біткоїну, рекордний максимум LUNA та прорив Solana

Біткоїн впав з $48 000, LUNA досягла історичного максимуму.

Наприкінці тижня ціни впали, але загалом відновлення крипторинку тривало останні сім днів. Після кількох складних місяців інвестори знову стали впевненішими у собі. Домінуючі проблеми останніх тижнів чітко локалізовувалися на макрорівні — з одного боку, події в Україні, з іншого — зростання відсоткових ставок у США. Тим не менш, увага на ринку останнім часом дещо змістилася, що відбилося в зростанні цін.

Подивимося, наприклад, на біткоїн: тут ціна зросла до більш ніж $48 000 у понеділок, 28 березня. Востаннє ця позначка була перевищена 31 грудня 2021 року, отже, ціна досягла максимуму 2022 року.

Навряд чи щось останнім часом на ринку обговорювалося інтенсивніше, ніж інвестиції в біткоїн з боку компанії Luna Foundation Guard (LFG).

Передісторія: давно відомо, що найбільша стабільна монета в екосистемі Terra, UST, має бути частково депонована з резервами BTC. Засновник Terra До Квон – генеральний директор LFG та Terraform Labs – підтвердив Bloomberg цього тижня, що з кінця січня LFG вже інвестувала в біткоїн понад $1 млрд. Тільки за останній місяць було вкладено $135 млн.

Було б перебільшенням приписувати нещодавнє підвищення цін виключно покупкам Квону з огляду на взаємозв’язок між інвестиціями та щоденними обсягами торгів BTC. Але ефект, безперечно, сприяв пожвавленню настроїв на ринку. Тим більше, що Квон також заявив, що біткоін-резерви UST можуть зрости до $10 млрд у довгостроковій перспективі.

Інший відомий прихильник першої криптовалюти також оголосив цього тижня про нові інвестиції в біткоїн: Майкл Сейлор, чия компанія MicroStrategy має більше BTC, ніж будь-яка інша. Згідно з даними з платформи bitcointreasuries.net, зараз у резервах компанії міститься 125 000 BTC – майже $6 млрд за поточною ринковою вартістю. Тепер Сейлор хоче залучити ще $205 млн за допомогою MicroStrategy для реінвестування у біткоїн.

Solana з високими показниками за 7 днів

Найсильнішим 7-денним показником серед найбільших монет був не біткоін і не LUNA, а Solana. Минулої п’ятниці актив виріс на колосальні 20%. На попередньому тижні ціна піднялася вище за позначку $100 вперше з початку березня. Тепер справа пішла ще далі. Проте токен SOL за ціною $124, як і раніше, набагато нижчий за рекордний максимум у $260, досягнутий у листопаді минулого року.

Оголошення OpenSea могло мати позитивний ефект: цього тижня провідний торговий майданчик NFT оголосив, що у квітні додасть NFT на основі Solana на свою платформу. Протягом кількох місяців підозрювали, що це станеться — недарма OpenSea іронічно назвала це оголошення «самим секретом, що ретельно охороняється в мережі».