24 області, два міста із спеціальним статусом та Автономна республіка – так величезна наша Україна. 24 обласні центри і серед них місто Миколаїв – серце і мозок Миколаївській області. Звичайно, є в країні міста, які можна назвати туристичними центрами, де є, що подивитися і які приходять на думку відразу, як тільки мова заходить про внутрішній туризм. А що ж Миколаїв? Всього лише один з промислових і портових міст півдня України? Є на що подивитися в Миколаєві? Ми з упевненістю відповідаємо – безумовно!
Карта України рясніє безліччю туристичних місць найрізноманітніших напрямків – для любителів історії старовинні замки і кургани, для віруючих – церкви і монастирі для паломництва, для любителів адреналіну – луна-парки і аквапарки. Тепер про Миколаєві.
Почнемо з того, що, в першу чергу, це портове місто, де приймають і вивантажують експорт / імпорт. Також раніше там було широко розгорнуто військово-морське суднобудування. Але з розвитком внутрішнього туризму відкриваються і інші сторони цього прекрасного міста. Можна знайти багато хороших місць для відпочинку з дитиною, для відпочинку дорослих, для відпочинку всією сім’єю.
Наш путівник для туристів, гостей та мешканців міста розповість більш детально про те, що варто подивитися в Миколаєві, куди піти, на що звернути увагу.
Пам’ятки Миколаєва та Миколаївської області
Всі пам’ятки цього неймовірного південного міста країни можна умовно розділити на архітектурні, розважальні, історико-культурні та місця для дозвілля. Хочемо на кожному зупинитися більш докладно.
Городище «Дикий сад»
Як і багато інших міст південної України, Миколаїв також належить до числа місць, де раніше жили і вели своє господарство племена кіммерійців. Тому, в самому центрі міста, вздовж набережної річки Інгулець, розташувалися руїни кіммерійського поселення, датованого епохою середньої бронзи. Вчені змогли довести, що це поселення є на 500 років старше знаменитої пам’ятки «Ольвія», а знамениті єгипетські піраміди всього лише на 1000 років старше цієї миколаївської археологічної пам’ятки. Археологи та історики досі продовжують вивчати об’єкт, проводити розкопки і знаходити докази того, що ці стародавні поселення були пов’язані з іншими стародавніми народами.
Церква всіх святих
Місцеві жителі ще називають цей храм «Всіхсвятської церквою». Закладена ще в далекому 1807 році, церква була побудована з ініціативи командувача адмірала Чорноморським флотом, а кошти на її будівництво збиралися з нижніх і середніх чинів цього самого флоту і міщанства. Невелика одноповерхова будівля зведена з каменю і зберігає стиль, який був притаманний подібного роду будівель тієї епохи. У церкві «Всіх святих» є склеп, де похований творець верфі в Миколаєві М. Фалєєв. Недалеко від храму знаходиться старе кладовище, де поховані деякі видатні особистості, наприклад, засновник Харківського університету В. Каразін.
Католицький храм Святого Йосифа
Це головна католицька церква не тільки Миколаєва, а й усього регіону. Храм побудований в кінці 19-го століття, а авторство і проект костелу належить перу відомого одеського архітектора Домбровському. Першу цеглину у будівництві храму був закладений в 1890 році, коли відзначалося сторіччя міста Миколаїв. Меценатами виступили прості жителі міста і довколишніх сіл. Примітно, що на будівництво храму Св. Йосипа жертвували гроші не тільки люди, які сповідують католицизм. Як і в багатьох католицьких храмах, розташовані на території України, в цій церкві можна спостерігати поєднання готичних елементів архітектури та модерну. Гордістю цього храму є престол, який виконаний їх білого мармуру.
Дитяче містечко «Казка»
Парк розваг, відомий далеко за межами Миколаєва. Сюди не тільки приводять своїх дітей городяни. Маленькому туристу з інших куточків України тут однозначно буде цікаво. Сам парк розташувався в самому центрі Миколаєва, він займає площу в 35 га. Саме в цьому парку проводяться наймасштабніші свята для дітей, всілякі заходи і свята. «Казка» була відкрита в 1982 році. Раніше на цьому місці розташовувався ринок, який перенесли в інше місце, щоб спорудити парк для самих маленьких жителів і гостей міста. Родзинкою парку «Казка» є планетарій, де передбачено кілька видів наукових сеансів в залежності від віку групи відвідувачів.
Аквапарк «Водолій»
Незважаючи на відносну близькість до морських курортів, місту дуже не вистачало водних розваг. Тепер там з’явився аквапарк – улюблене місце відпочинку дітей і дорослих. Різноманітні гірки, атракціони і розвинена інфраструктура дозволяють з комфортом тут відпочити як активно, так і пасивно, ніжачись на сонечку в шезлонгу.
Парк Ліски
Це місце відпочинку отримало назву на честь однойменного мікрорайону, в якому і розташувався парк. Сам же район став так називатися через те, що раніше тут росли кущі і дерева, які групувалися в невеликі скупчення, тим самим створюючи враження маленьких лісочків в окрузі. Пізніше частина з цих лісочків була прибрана і на їх місці з’явилися будинки і будівлі, а частина перетворилася в рекреаційну зону і зону відпочинку, яка зустрічає жителів і гостей міста влітку і взимку. Тут дійсно є, де відпочити і де прогулятися круглий рік.
Миколаївський зоопарк
Одне з найбільш затребуваних місць обласного центру як серед місцевих жителів, так і серед туристів. Деякі сім’ї спеціально їдуть до Миколаєва з метою відвідування даного культурно-розважального комплексу. Не дарма зоопарк входить в ТОП-3 кращих українських зоопарків, а на його території можна побачити близько 5,5 тисяч різних тварин, більшість з яких занесені в Червону Книгу.
Красиві місця в Миколаєві
Перераховані нами пам’ятки, безумовно, ще не всі цікаві місця цього прекрасного міста. Наприклад, є такі, які не занесені до путівник туриста, але, які зможуть знайти, чим вас здивувати. Це занедбані місця в Миколаєві. Чи багато їх? Пару цікавих і для ока звичайного туриста, і для об’єктива фотографа точно знайдеться.
Покинуте трамвайне депо
Як відомо з назви об’єкта, раніше він служив місцем «ночівлі» для міських трамваїв в далекі часи. Сьогодні депо не функціонує, але притягує до себе любителів екстремального туризму та тих, хто захоплюється спогляданням всякого роду недобудованих і покинутих об’єктів.
Миколаївські катакомби
Місцеві подейкують, що їх не обійти і за один день, якщо приділяти увагу кожному закутку, кожному відгалуження. Ми не будемо спростовувати або підтверджувати цю тезу «катакомби – за 1 день», але точно можемо сказати, що об’єкт вартий уваги тих, хто любить екстрим. Шанувальники містицизму наділяють катакомби сверх’ественнимі здібностями і стверджують, що в них живуть привиди.
Таких незвичайних місць в цьому південному українському місті не один десяток і вони дійсно можуть послужити відмінним приводом, щоб приїхати до Миколаєва на 10 днів, або на 15, і присвятити свій час екстремального туризму, лоскоче нерви не менше, ніж спуск на лижах чи сноуборді.