Особливості передачі прав по кредиту

При оформленні кредитної угоди у відділі банківської організації або на її офіційному веб-сайті особливу увагу слід приділити призначенню права боргу за кредитним договором. Такі пункти мають можливість перенесення даних про кредитну угоду третій стороні після виникнення певних обставин. Що це за обставин, і коли банк має право провести таку процедуру, і коли клієнт може подати позов до кредитора?

В яких ситуаціях банк передає справу до третіх сторін

Ситуації, за якими кредитор банківської організації має право передати особисту справу клієнта до третіх сторін, є обов’язковим у кредитній угоді, тому для того, щоб зрозуміти, які конкретні ситуації у список включає конкретний кредитор, необхідно просто уважно ознайомитись з усіма положеннями кредитного договору.

Найчастіше кредитор банківської організації передає лише дві ситуації. Перша ситуація передбачає передачу договору та всю інформацію про справу до організації колектора. Таке рішення кредитора банківської організації передбачається, якщо позичальник не надає обов’язковий платіж за кредитним договором протягом тривалого часу, а Банк не може налагодити контакт із ним, внаслідок чого ситуація не дає жодних інших можливостей повернення грошей до організації.

З колекторами співпрацюють як кредитори банківських організацій, так і кредитори сфери небанківського кредитування, конкретного МФО.

Друга ситуація передбачає передачу особистої справи сторонній організації, якщо кредитна організація якоїсь причини змусила зупинити свою роботу, а кредитор не має бажання або здатність збирати борги від своїх клієнтів. Дуже часто, в такій ситуації боржників, ще однією банківською організацією відповідає, що відновлює договори з клієнтами за тих самих умов для тих самих термінів, і намагається знайти вирішення проблем з тими боржниками, які вже почали затримувати кредити за кредитами .

Але також є і інший шлях. Існують платформи аукціонів, де можна викупити право вимоги за договором між кредитором і позичальником. Так-так, така процедура називається «право вимоги за кредитом». В Україні існує Українська Універсальна Біржа – https://sale.uub.com.ua/ru/filter/receivables, яка є офіційною площадкою системи аукціонів Prozorro.Продажи.

Що позичальник повинен знати в цій ситуації

Клієнт банківської організації повинен також усвідомлювати деякі особливості в процесі передачі даних за кредитною угодою третім особам. По-перше, у кредитній угоді необхідно прописати всі ситуації, при яких банківська організація має кожне право здійснювати таку процедуру. Якщо ви знайдете такі дані, то їх передача є незаконним, внаслідок чого позичальник має кожне право оскаржити таку процедуру в судах.

По-друге, у кредитній угоді слід прописати, що підписання цього документа означає згоду клієнта до можливості перенесення справи третім особам у описаних ситуаціях. Якщо це ніде не написано, що підписання договору = угода про ведення такої процедури, то для її реалізації кредитор банківської організації доведеться отримати згоду з її клієнта. В іншому випадку процес передачі даних знову буде оголошено незаконним.

Загалом, всі кредитори працюють суворо відповідно до закону, щоб зменшити кількість судочинств, і тому такі пункти будуть присутні в кредитній угоді.