“Обереги, що тримають пам’ять”: у Миколаєві військовослужбовцям передали ляльки-мотанки

Ляльки-мотанки, що передали військовим. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца У Миколаївській обласній науковій бібліотеці 16 травня відкрили виставку понад 130 ляльок-мотанок, створених дітьми та іншими жителями громад. Вироби передали військовослужбовцям.

На події побували кореспонденти Суспільного.

Найбільша лялька — 76 сантиметрів заввишки, найменша — лише сім. Деякі містять вкладені послання до захисників: листи з побажаннями миру, подяки та надії. Як розповіли організатори заходу, виставка має не лише мистецьку, а й терапевтичну мету.

"Коли ми створюємо ляльок, співаємо пісні, малюємо або відвідуємо театр — ми турбуємось про ментальне здоров’я. Це частина нашого національного відновлення", — вважає радниця голови Миколаївської обласної військової адміністрації Руслана Бернацька.

Радниця голови Миколаївської обласної військової адміністрації Руслана Бернацька. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Учасниця заходу Ірина Горбатюк вважає такий захід важливим внеском в історію та культуру України.

"Таким чином, через ляльку-мотанку передаються знання та традиції з покоління в покоління. Сьогодні вона здебільшого має декоративне значення, хоча колись виконувала священну функцію — була оберегом. Її виготовляли для здоров'я, достатку та благополуччя", – говорить Ірина.

Ляльки-мотанки. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца Лялька-мотанка. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца Лялька-мотанка. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Офіцерка Збройних сил України та авторка ідеї виставки Ірина Іллясова каже, всі ці ляльки-мотанки незабаром передадуть військовослужбовцям 208-ї Херсонської ракетної бригади.

"Ці ляльки — не просто витвори з тканини та ниток. Це — обереги, що тримають пам’ять, молитву, жіночу ніжність і віру в перемогу. Ми об’єднуємося через творчість, і саме в цьому наша сила".Офіцерка Збройних сил України та авторка ідеї виставки Ірина Іллясова. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

За її словами, військові також долучаються до арттерапевтичних заходів, створюючи "сонячних коней" — обереги, які традиційно плели жінки своїм чоловікам перед походами.

Джерело