Не лише ліквідація МСЕК: голова АРМА Дума наголосила на своїй ролі у поверненні молоді в Україну

Не лише ліквідація МСЕК: голова АРМА Дума наголосила на своїй ролі у поверненні молоді в Україну

Олена Дума заявила про повернення молодої юристки з Британії до АРМА, наголошуючи на ролі агентства у поверненні фахівців. Експерти вказують на популізм керівництва АРМА та відсутність реальних результатів роботи.

Голова Агентства з розшуку і менеджменту активів Олена Дума опублікувала пост про повернення молодих спеціалістів в Україну, акцентуючи на ролі агентства в цьому процесі. Ця тема, яку активно Просуває президент Володимир Зеленський як частину стратегії економічного відновлення, схоже стає черговим майданчиком для піару очільниці АРМА, пише УНН.

“АРМА повертає молодь в Україну… Пишаюся тим, що до команди АРМА приєднуються молоді та амбітні фахівці. Сьогодні хочу розповісти історію Олени Олексієнко, яка у свої 24 роки зробила свідомий вибір повернутися в Україну, щоб розбудовувати державу. Олена – випускниця Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка. За її плечима вже є досвід роботи у міжнародних компаніях, а останній рік вона працювала юристом у британській юридичній фірмі. Але вирішила повернутися додому, щоб застосувати свій досвід та знання для посилення України”, – написала Дума в тг-каналі.

За її словами, тепер молода спеціалістка працюватиме в Департаменті виявлення, розшуку та повернення активів в іноземних юрисдикціях АРМА.

Очільниця агентства відзначила, що в центральному апараті АРМА вже працює значна частина молодих спеціалістів – фахівці до 35 років складають 41% колективу (77 працівників).

“Це дозволяє нам ефективно поєднувати досвід старших колег зі свіжою енергією та інноваційним мисленням молоді. Двері АРМА завжди відкриті для талановитих фахівців, які прагнуть змінювати країну. Приєднуйтесь до команди!”, – наголосила Олена Дума.

Цікаво, що тема повернення українців додому є однією з ключових у промовах Президента Володимира Зеленського. Зокрема, він акцентує, що повернення українців з-за кордону є ключовим фактором для економічного відновлення країни.

Втім, схоже, що Дума намагається використати цю стратегічну ідею у власних інтересах, позиціонуючи АРМА як лідера в поверненні молодих фахівців. Утім, наразі це лише окремий випадок, а не масштабна ініціатива. Чи не є це черговою спробою голови агентства привласнити заслуги в темі, що насправді виходить далеко за межі її компетенції? Час покаже, наскільки реальні результати такого “повернення” для країни загалом.

Додамо

Голова АРМА Олена Дума також активно використовує тему МСЕК для власного піару.

Вона неодноразово заявляла, що саме її зусилля у 2020 році виявили корупцію у МСЕК, натякаючи, що це дало поштовх ліквідації медкомісій. Проте її заяви, попри гучні формулювання, не підтверджуються конкретними діями чи результатами. Натомість керівниця часто згадує про “наради” та “ініціативи”, які не приводять до реальних змін у роботі агентства.

На популізмі посадовців АРМА замість реальних дій  наголошували і в Transparency International Ukraine. Антикорупційні активісти вказували, що досить часто спостерігається “суперечлива комунікація з боку АРМА чи його посадових осіб, поєднана з популізмом, порушення презумпції невинуватості та відсутністю розуміння компетенції державних органів”.

У Агентстві з розшуку і менеджменту активів вирішили не коментувати зауваження Transparency International Ukraine про “суперечливу комунікацію” з боку посадових осіб органу, а натомість розповіли про свої “досягнення” у розробленні законопроєктів.

Це не єдина критика на адресу АРМА через популізм. Раніше експерти наголошували, що агентство більше зосереджується на політично резонансних справах, пов’язаних з олігархами, ніж на ефективному збереженні та управлінні переданими активами. Варто зауважити, що Олена Дума у своїх публічних виступах неодноразово підкреслювала серед “досягнень” своєї роботи передачу в АРМА активів олігархів Дмитра Фірташа, Михайла Фрідмана і російського олігарха Олега Дерипаски.

Джерело