Узбережжя у Коблевому, яке огороджене фортифікаційними спорудами та колючим дротом. Суспільне Миколаїв/Роман Волинський
У 2025 році з двохсот баз відпочинку у Коблевому працюють лише сімнадцять. Також відпочивати люди приїздять в аквапарки.
Одна із зон для відпочинку у Коблевому. Суспільне Миколаїв/Роман Волинський
Аквапарк у Коблевому. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз
Аквапарк у Коблевому. Суспільне Миколаїв/Роман Волинський
Власниця одного з готелів Оксана каже, попри малу кількість туристів продовжує сплачувати податки.
"Всі підприємці раділи, почистили пляж, шматочок маленький. Є розпізнавальні знаки, що є міни, але це попереджувальні знаки. Ніхто нікуди не запливав, ніхто не ходив. Але комусь це дуже не сподобалося, що люди поїхали до Коблевого і, на їх думку, не має бути жодної підприємницької діяльності. Ніби Миколаївська область має бути мертва, яка вона, в принципі, зараз і є", — вважає підприємиця.
Власниця одного з готелів у Коблевому Оксана. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз
Продавчиня Олеся вважає, у селі невигідно щось відкривати через нестачу людей.
"У нас тут глухо. Торгівлі зовсім нема. Невигідно ні стояти тут, ні відкривати нічого. Відпочивальників просто нема. І вони, якщо і є, то їх дуже-дуже мало", — розповідає вона.
Товари у магазині в Коблевому, Миколаївщина, липень 2025 року. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз
На відпочинок у Коблеве Карина з родиною приїхала з Кривого Рогу. Каже, знали, що купатимуться у басейні, а не у морі.
"Планували просто подихати свіжим повітрям. Дуже прикро бачити таке море, тим паче воно поряд, вже "рукою подати", але його немає насправді", — каже дівчина.
Перегороджена вулиця у Коблевому. Суспільне Миколаїв/Роман Волинський
Керівниця одного із закладів харчування Катерина порівнює ситуацію в Коблевому з Одесою, де частину пляжів облаштували й відкрили.
"Дуже засмучує те, що відкрили в Одесі, але в Коблево не роблять, не ставлять ці сітки й протимінні споруди. Сумно, приїжджаєш сюди й серце кров'ю обливається, так скажемо, тому що це не порівняти з тим, що було раніше".Мушля. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз
Натомість у регіоні є п'ять місць для відпочинку біля водойм — це міські пляжі у Первомайську, Південноукраїнську і Новій Одесі, а також у таборі Пелагіївський та в селі Бузьке, розповів начальник сектора техногенної безпеки Головного управління ДСНС у Миколаївській області Роман Музичук.
"Дві локації у нашій області потребують особистої уваги — це зона відпочинку у Коблевому та Тилігульський лиман. На даний час дані місця є небезпечними. Міни туди не можуть запливати, але вимоги правил охорони життя людей на водних об'єктах наразі там не виконуються. Місця ці необладнані рятувальними постами, не здійснено обстеження дна тощо", — перелічує рятувальник.
Узбережжя у Коблевому, яке огороджене фортифікаційними спорудами та колючим дротом. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз
Мінна небезпека на узбережжі Чорного моря зберігається. Зокрема у Коблевому вранці 16 липня здетонувала міна. Цього ж дня інженерно-саперна група 123-ї бригади територіальної оборони виявила та знешкодила там ще декілька якірних річкових мін.
За інформацією з відкритих джерел, за час повномасштабного вторгнення щонайменше сім людей загинули на узбережжі Чорного моря, підірвавшись на міні.