Один з ініціаторів відновлення та облаштування ставка Віталій Сокол. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
Рибалці Геннадію Лимареву — 64 роки. Чоловік з дитинства рибалив у ставку, а тепер проводить тут вихідні.
"Так і відпочиваємо, а що робити? По буднях то трава, то город, то ще щось щодня. А на вихідних тепер трохи дочекалися, та тікаємо від жінок подалі (сміється — ред.) ", — каже чоловік.
Рибалка біля ставка. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
Рибалка Анатолій Васюков прийшов на ставок опівночі, але до обіду великої риби не впіймав, хоч тиждень тому виловив коропа і двох товстолобів.
"А сьогодні ніяк. Хлопці, в кого були на товстолоба… (Сигнал на вудці — клює). Мальок, коропчук мабуть. Маленький. Ех, красень".
Місцева жителька Ірина Нечитайло взялася за впорядкування ставка і території навколо нього.
"У мене вісім років тому загинув чоловік в АТО. Душа в мене боліла і я не знала, куди себе діти. І я вирішила тут, на ставку, приводити все до ладу, щось саджати — якісь квіти, якісь дерева, якісь альтанки. Вклала свою душу, все, що змогла, те зробила", — розповідає жінка.
Ірина Нечитайло. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
Місцевий житель Вадим Двойнісюк побудував біля ставка альтанки, лавки, дитячий майданчик.
"З допомогою людей — допомагали нам, чим могли: хто фарбу дав, хто якісь будматеріали, дошки. Як "з миру по нитці", так і вийшло в нас тут людям щастя".
Ставок у Новомиколаївці. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
Допомагають впорядковувати ставок і місцеві фермери. Головний інженер господарства Іван Щерьодін говорить, що завжди відгукуються на прохання ініціативної групи.
"Хто, як не ми, допоможе нам? Ми є село, ми є громада. Ми таким чином об’єднуємося і працюємо разом".