Миколаївський зоопарк приєднався до Всесвітнього дня тапіра

У всьому світі 27 квітня щорічно відзначають Всесвітній день тапіра (World Tapir Day).

На сьогоднішній день невідомо, хто саме запропонував відзначати це свято, але відомо, що вперше Всесвітній день тапіра був відзначений в 2008 році.

Про це повідомляється на сторінці Миколаївського зоопарку у Facebook.

Метою свята є поширення інформації про цих тварин, які знаходяться під загрозою зникнення.

Що ж це за дивна істота, про яку багато хто з нас і не чув? До речі, ці тварини настільки невідомі, що відвідувачі зоопарків часто приймають їх за представників іншого виду.

Тапіри (Tapirus) – одні з найдавніших сучасних ссавців. Перші тапірові — Heptodon — з’явилися на початку еоцену (близько 30 млн.р.тому). Вони були вельми схожі на сучасні форми, але були приблизно в половину менші за розміром, і не мали хоботка. Перші справжні тапіри з’явилися в олігоцені (остання геологічна епоха палеогенового періоду кайнозойської ери. Почалася 33,9 мільйонів років тому; завершилася 23,03 мільйонів років тому) .

Цей великий травоїдний ссавець мешкає в джунглях і лісових районах Південної Америки, Центральної Америки і Південно-Східної Азії. Назва цих тварин на мові одного з бразильських племен означає «товстий» і дана, імовірно, через їх товсту шкіру.

На даний момент існує 5 видів тапірів:

гірський тапір (Tapirus pinchaque

рівнинний тапір (Tapirus terrestris);

центральноамериканський тапір (Tapirus bairdii);

чепрачний тапір (Tapirus indicus);

тапір Кабомані (Tapirus kabomani)

На превеликий жаль, основними ворогами тапірів є люди. На них, звичайно, полюють і тигри, ягуари, крокодили, ведмеді і анаконди, але найбільший удар по популяції тапірів наносять браконьєри. Вони вбивають їх заради м’яса і шкіри, і до теперішнього часу чотири з п’яти видів занесені в список тварин, яким загрожує вимирання.

Тапірам потрібен великий простір незайманої землі для підтримки генетично різноманітної популяції. Їм загрожує будь-яка діяльність людини: гірничодобувна промисловість, сільське господарство.

Миколаївський зоопарк приєднується до святкування цього дня.

3 липня 2016 року з Італії (з Барселони, Буссоленго, Неаполя) до нас приїхали мешканці Південної Америки рівнинні тапіри (лат. Tapirus terrestris). Це самці Пінто, Піро і Сол.

В липні 2020 року самець Пінто був переданий до Фельдман Екопарку на тимчасове утримання та розведення.

За характером Піро і Сол різні. Сол – спокійний, поступливий, а от Піро – рухливий, експресивний, любить, щоб йому першому приділяли увагу.

До раціону харчування тапірів входить: сіно, трава, свіжі овочі, фрукти. Найулюбленішою їжею є дині, кавуни, яблука, виноград.

А ще всі тапіри полюбляють плавати, тому наш зоопарк зробив все необхідне для комфортного існування тапірів. Як в зимовому, так і в літньому вольєрі в тварин є басейн.

Цікаво знати!!! Вперше тапіри в Миколаївському зоопарку з’явилися в жовтні 1987 року. За всю історію утримання рівнинних тапірів (Tapirus terrestris) у нашому зоопарку народилося 6 дитинчат, які роз’їхалися по різним зоопаркам світу.

На честь сьогоднішнього свята у зоопарку була проведена цікава лекція про давніх тварин – тапірів. Всі охочі відвідувачі прослухали лекцію та перевірили свої знання у вікторині. За правильні відповіді отримали смачні подарунки від фірми JAFFA. Атмосфера була наповнена дитячим сміхом та хорошим настроєм.

А хто не встиг відвідати зоопарк та лекцію, запрошують завтра 28 квітня на лекцію з вікториною, яка відбудеться о 14:00. Місце зустрічі: головна площа зоопарку.

Джерело