Люди тримають прапори та плакати на акції щодо підтримки полонених та безвісти зниклих бійців . Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз У Миколаєві 19 квітня відбулася щотижнева акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Рідні, друзі та охочі містяни вийшли із прапорами та гаслом "Миколаїв — голоси полонених", аби нагадати про тих, хто потрапив у російський полон.
Кореспонденти Суспільного поспілкувалися з учасницями заходу.
Дружина військовополоненого Тетяна приходить на акції аби нагадати, що її коханий ще в полоні. У 2022 році жінка разом з чоловіком потрапила до полону у Маріуполі.
"Разом з Вітею ми потрапили у полон 28 квітня. У нас вийшло прорватись з заводу Ілліча, потім 19 днів ми йшли до своїх, по посадках, по полях і на 19 день ми потрапили в полон. Мене обміняли через 22 дні, але коханий досі продовжує бути там. І ось 28 квітня буде три роки, як він перебуває в полоні", — згадує жінка.
Учасниця акції Тетяна. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук
Спочатку подружжя утримували разом. Потім їх перевезли до тимчасово окупованого Севастополя.
"Там ми трошечки побули разом і четвертого травня його вивезли до Росії, я залишилась. Я повинна також була їхати разом з ними, я була в списках, щоб летіти до РФ, але чомусь в останній момент я залишилась там. І з того моменту я його більше не бачила", — каже вона.
Люди тримають прапори та плакати на акції щодо підтримки полонених та безвісти зниклих бійців. Суспільне Миколаїв/Юлія Філімон
Жінка тримає плакат на акції щодо підтримки полонених та безвісти зниклих бійців. Суспільне Миколаїв/Юлія Філімон
Жінка тримає плакат на акції щодо підтримки полонених та безвісти зниклих бійців. Суспільне Миколаїв/Юлія Філімон
Третій рік свого чоловіка з полону чекає й учасниця акції Христина. На її думку, рідні полонених потребують підтримки суспільства.
"Якщо у когось немає нікого в полоні, просто прийде, підтримає нас — це буде дуже для нас важливо".Учасниця акції Христина. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук
Підтримати сім'ї полонених та зниклих безвісти прийшла місцева жителька Інна. Жінка говорить, разом з волонтерською командую намагаються відвідувати акції, щотижня.
"Ми розуміємо, що там не життя, а виживання. Ми повинні боротися за кожного з них. Вони стали на наш захист і ми не маємо права їх зрадити та не підтримувати їх тут", — вважає Інна.
Учасниця акції Інна. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук
За даними головної інспекторки поліції діалогу Алли Ткаченко до події долучилося 150 людей.