Льон на полі господарства. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
У 2024 році збирали до восьми центнерів льону з гектара, порівнює голова господарства.
"Тут землі три роки стояли в бур’яні, тобто воно не може давати багато, поки не вичиститься ця вся земля", — пояснює він.
Голова фермерського господарства Олександр Звіришин. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
Виробнича база підприємства з початку повномасштабної війни перебувала на лінії вогню, розповідає батько керівника господарства Михайло Звіришин. Всі будівлі та техніка знищені або пошкоджені у перші тижні вторгнення.
До кінця березня 2022-го у Благодатному, де розташована частина виробничої бази господарства, людей вже не було.
"Я виїхав на початку квітня, тут вже пів села не було. Ангар в мене розбитий із зерном – 500 тонн пшениці згоріло", — згадує Михайло.
Розбита техніка та будівлі фермерського господарства на Миколаївщині. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
Частину складів відновили за допомоги міжнародної організації "Mercy corps", а також відремонтували один комбайн, каже Олександр Звіришин. Зернових цього року зібрали від 10 до 18 центнерів з гектара.
Комбайн збирає врожай на Миколаївщині. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
За словами землевпорядниці Партизанського старостату Олександри Бегеш, після 2022 року і на полях, і на присадибних ділянках врожаї набагато гірші.
"Останні два роки врожайність усіх культур замала. Це пов’язано із погодними умовами, а також з тим, що земля заражена — від вибухів. Можливо, тут навіть застосовувалась хімічна зброя".
Жінка говорить, це пов'язано із погодними умовами, а також тим, що земля заражена від вибухів.