Економне теплопостачання: у Миколаєві у двох будинках завершують утеплення за програмою “Енергодім”

Батарея, на якому встановили лічільник. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук

За словами голови ОСББОб'єднання співвласників багатоквартирного будинку Вадима Юрченка, загальна вартість запланованих робіт становить 18 мільйонів гривень. Згідно з програмою "Енергодім", 20 відсотків компенсує місто, фонд енергоефективності — 70 відсотків, а 10 відсотків зібрали мешканці будинку.

"Із цих 18 мільйонів ми вже торік виконали заміну системи опалення. Зараз тривають роботи з утеплення будинку, утеплення підвалу та цоколю нижче рівня ґрунту", — говорить Вадим Юрченко.

Індивідуальний тепловий пункт. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук

Олена за свою квартиру внесла 17 тисяч гривень. З її слів, таку суму сплатити було важко, втім розуміла, що ці гроші повернуться через заощадження на комунальних послугах.

"Дуже все гарно, всі заздрять. Навіть кажуть: "Це будинок мільйонерів". Кажу: "Пенсіонерів, а не мільйонерів".Термостатичний вентиль на радіаторі. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук

Такі ж роботи виконані і в будинку на Космонавтів, 104а. Крім того, на даху багатоповерхівки встановили сонячні панелі, що дозволяє мешканцям заощаджувати на електроенергії, каже голова ОСББ Віталій Ровенко.

"Наш будинок за місяць споживає приблизно 600–700 кВт. От зараз минув місяць із сонячними панелями — ми закупили в обленерго лише 100 кВт, а решту 500 кВт виробили самі", — говорить Віталій Ровенко.

Будинкок на Космонавтів, 104а. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук

Щоб взяти участь у програмі, голові ОСББ потрібно звернутися до Центру енергоефективності за консультацією, зібрати документи за наданим переліком та чекати схвалення заявки, говорить виконувачка обов’язків директорки Центру енергоефективності ММРМиколаївська міська рада Ольга Гавеля.

"За нашої пам’яті фонд не відмовляв у розгляді заявок. Бували зауваження, потреба у доопрацюваннях, але в нашій практиці відмов не було. Відмови траплялися на початку, коли проєктно-кошторисна документація не проходила експертизу. Тобто або не було надано повний пакет документів, або виникали проблеми через судові процеси в ОСББ".На даху багатоповерхівки встановили сонячні панелі. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук

На 2025 рік програму профінансовано на суму 16 мільйонів гривень, із яких 10 мільйонів уже закріплені за схваленими заявками, говорить Ольга Гавеля. Втім, вона радить ОСББ подавати кошториси, адже на цей рік ще залишилося 6 мільйонів гривень ліміту.

Джерело