Україна готується вводити обмежувальні заходи з метою запобігання поширенню COVID-19. Кожна з областей, керуючись розпорядженням вищої державної влади, вирішує вже за місцем, на скільки обмежувати пересування громадян, в яких навчальних закладах вводити карантин, а в яких – ні. У кожному з обласних центрів засідає своя комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та приймає рішення відповідно до обставин на даний момент.
У Миколаєві засідання такої комісії відбулося 11 березня. Поки що на засіданні обговорювалося питання профілактики поширення грипу та ГРВІ. Про коронавірус в даному контексті мова йшла, не дивлячись на те, що багато міст світу вже охоплені епідемією, є летальні випадки.
На момент засідання комісії епідпоріг грипу та ГРВІ перевищив 2,7%. Начальник Управління охорони здоров’я в Миколаєві Ірина Шамрай заявила про те, що є всі підстави для введення карантину в садах і школах.
Поки що комісія обговорює питання можливого формування чергових груп в дитячих садах для тих дітей, чиї батьки не можуть залишатися вдома. Практика створення таких груп уже існує в багатьох містах України. Влада просить батьків, у кого є можливість залишитися з маленькими дітьми вдома, дійсно не водити їх в дитячі садки на час карантину.
Також влада стурбована можливим скасуванням чемпіонату з кікбоксингу. Він повинен пройти 12 березня і на це змагання вже з’їхалися спортсмени з усієї України.
В цілому, тема функціонування спортивних гуртків та музичних шкіл зараз ставиться на порядок денний – комісія пропонує тимчасово призупинити роботу і цих установ. Винятки стосуватимуться лише тих секцій, де спортсмени ведуть підготовку до міжнародних змагань.
Раніше кілька шкіл Миколаєва вже закривалися на карантин через підвищення захворюваності на грип та ГРВІ в цих школах. На карантин були відправлені і кілька окремих класів в інших загальноосвітніх закладах.
Тим часом, хроніки коронавируса по всьому світу розвиваються з шаленою швидкістю. Італія, Іспанія і Франція вже вводять жорсткі карантинні заходи. Смертність в Італії зростає. Влада України говорять про те, що потрібно закривати кордони, щоб не допустити такої епідемії в країні, як в деяких західноєвропейських країнах.
Станом на 12 березня в Україні вже є два підтверджених випадки коронавируса. Одна жінка, яка проживає в Житомирській області, повернулася нещодавно з заробітків з Європи. Другий чоловік з Чернівецької області міг отримати зараження від своєї дружини, яка нещодавно повернулася з Італії.
Президент, Верховна Рада і уряд зараз працюють в посиленому режимі. Ведуться переговори про те, щоб вводити більш жорсткі карантинні заходи, закривати не тільки кордони держави, а й пасажирське сполучення між містами і областями.
На такі заходи керівництво країни штовхає необхідність і розуміння ситуації, що наша медицина просто не готова зіткнутися з тими масштабами епідемії, які сьогодні спостерігаються в Італії, Китаї, Франції. Якщо Україну накриє хвиля епідемії, смертність у нас може бути не тільки вище, ніж в інших країнах, але і може загрожувати смертю молодшим за віком. Зараз середній вік померлих від коронавируса варіюється десь на позначці 60-65 років. Переважна кількість померлих мали по кілька хронічних захворювань.