Ароматерапія та дозвілля з тваринами: на Миколаївщині безкоштовно оздоровлюють дітей з інвалідністю

Діти годують коня, 16 липня 2025 року, Миколаївщина. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Для початку діти та батьки оглядають тематичні локації центру. Далі — зустріч на леваді з інструкторкою Оксаною. Тут займаються іповенцією — це контакт з конем з землі, а також іпотерапією, тобто вправами та їздою верхи.

"Ми починали займатись з маленьким поні. Зараз вже велика є конячка, ми вже займаємось на ній. Робимо фізичні вправи, контактуємо з конем. Це дуже важливо для психічного стану дитини. Дітки в нас особливі, але ми вже досягли великого успіху. Вже діти довіряють нашому коневі", — розповіла інструкторка з іпотерапії Оксана.

Учасник програми Ярослав на коні, 16 липня 2025 року, Миколаївщина. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Шестирічний Ярослав з мамою Вікторією сюди приїздять вшосте.

"У дитини інвалідність — епілепсія, аутизм".

"Я була в шоці, що моя дитина виявилась вершником, мабуть, в нашому роді якісь кочівники. Я ніколи не їздила на коні, а він наче все життя у сідлі сидів. Поїхав аж бігом. Почав контактувати з тваринами, собачками. Дуже швидко в нас прогресує, я думаю це масаж допоміг дрібній моториці. Він тепер вміє відкривати пляшки. Хоча до цього ніколи не вмів", — ділиться враженнями мама хлопчика.

Ярослав та Вікторія, 16 липня 2025 року, Миколаївщина. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

На іншій локації — каністерапіяКаністерапія — це лікування та реабілітація з допомогою собак. Люди граються з собакою, гладять її, ходять разом, що допомагає покращити настрій, зняти стрес і відновити здоров’я. з лабрадором Айріс.

"Каністерапія покращує дітям емоційний стан, розвиває комунікативні навички. Дитина навчається взаємодіяти з тваринами", — розповіла кінологиня Ангеліна.

Діти граються з собакою, 16 липня 2025 року, Миколаївщина. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

На території з психологинею діти вчаться розрізняти кольори, розвивають дрібну моторику, розмальовують різні фігури.

"Це дуже корисно, коли це постійно займаються, а не тимчасово. Тобто батьки знають, що це постійно регулярно проводити ці вправи. Вони будуть і вдома продовжувати", — каже психологиня Олена.

Психологиня Олена проводить заняття для дітей та батьків, 16 липня 2025 року, Миколаївщина. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

В кінці кожного терапевтичного дня діти за бажанням купаються у чані-джакузі.

"Ми виставляємо температуру комфортну для таких діток, це від 34-36 градусів. Додаємо сертифіковані аромаолії. Лаванди, хвої — звісно в кого немає алергії, ми все у батьків дізнаємось. Це працює як психологічне заспокоєння для дітей", — розповіла керівниця центру реабілітації "Прайд" Кіра.

Купання з ефірними оліями, 16 липня 2025 року, Миколаївщина. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Терапія організована в рамках проєкту "Модернізація та функціонування реабілітаційного простору "Мрія", який фінансується урядом Чеської республіки у співпраці з організацією "Коридор УА".

За словами Ганни Тригуб проєкт розрахований до кінця року.

Джерело