9 листопада: День Книги рекордів Гіннеса

9 листопада: День Книги рекордів Гіннеса

9 листопада відзначається День Книги рекордів Гіннеса, куди увійшло близько 200 українських досягнень. Серед них – найбільший літак, найдовше волосся та найсильніша жінка планети.

Щороку 9 листопада відзначається день Книги рекордів Гіннеса – свято, що обʼєднує весь світ та нагадує найцікавіші досягнення в історії, які надихають мільйони людей, пише УНН.

Деталі

День Книги рекордів Гіннеса – це нагадування про те, що людські можливості безмежні. Сьогодні кожен може згадати, що існує багато способів проявити індивідуальність, вийти за межі своїх рамок та надихнути інших. Записи Книги Гіннеса – це не просто цифри, а історії людей, які вірили у свої сили і вперто прийшли до своєї мети.

Історія виникнення Книги рекордів Гіннеса

Дивовижно, проте історія книги, що сьогодні фіксує неочікувані досягнення людства, дивовижні природні явища та вражаючі факти, розпочалася з суперечки. Директор пивоварні “Гіннес” Х’ю Бівер разом зі своїм приятелем відправилися на мисливство, і там між ними розпочалася дискусія про те, яка ж європейська дичина літає швидше. Згодом, через три роки ситуація повторилася в одному з пабів, де предметом суперечки знову стала — золота сивка. Тоді Хʼю Бівер зрозумів було б чудово видати книгу, на яку можна було б посилатися при подібних сперечаннях. До того ж йому здалося хорошою ідеєю випустити цю книгу саме під керівництвом пивоварні “Гіннес”, адже тоді у споживачів була б відповідна асоціація з маркою смачного пива. Роботу над книгою довірили братам-близнюкам та власникам агентства з досліджень фактів у Лондоні Россу та Норрісу Маквіртерам. Вони цілий рік перевіряли велику кількість фактів, спілкувалися з різними фахівцями, збирали наукові підтвердження. Та вже 27 серпня 1955 року світ побачив книгу з назвою “Книга надзвичайного Гіннеса”, яка дуже швидко набрала популярність. І що символічно, це був перший в історії бестселер не в жанрі роману чи детективу. Далі брати Маквіртери продовжили роботу над книгою та прийшли до правил друкувати нову ревізію щороку в жовтні.

У перші десятиліття жодних обмежень по встановленню рекордів “Книги Гіннеса” не було. Втім згодом з книги вилучили записи, що були повʼязані з небезпечними випробовуваннями, щоб уникнути судових позовів.

Україна в Книзі рекордів Гіннеса

Літак АН-225 “Мрія”

Знищений на початку повномасштабного вторгнення літак АН-255 “Мрія” був занесеним у Книгу рекордів Гіннеса як найбільший та найпотужніший транспортний літак у світі, завдяки своїм 240 рекордам. Він мав максимальну злітну масу 640 тонн та крила з розмахом у 88 метрів. Літак створювався з метою перевезення обʼєктів космічної промисловості, то головною його унікальністю була здатність транспортувати надважкі вантажі.

Книга рекордів Гіннеса та Національний університет “Острозька академія”

Українцям вдалося побити рекорд по найдовшому безперервному читанню поетичних творів. Так у 2014 році три тисячі студентів і викладачів Національного університету “Острозька академія” протягом 19 діб прочитали “Кобзар” Тараса Шевченка 45 разів. За 456 годин було прочитано 11 250 творів.

До того ж, через пʼять років університет знову потрапив до Книги рекордів Гіннеса – за наймасовішу археологічну лекцію від археолога Богдана Прищепи, яку понад годину слухали 299 студентів.

Найдовше волосся

Рекордсменкою по найдовшому волоссю у світі стала українка Алія Насирова. Довжина її розкішного волосся сягнула 257, 7см, що майже на метр більше від її зросту, який становить 165 сантиметрів. До того ж рекорд Алії переважає зріст (257) Султана Ксенена – найвищої людини у світі.

Запорізька АЕС

Найбільшою в Європі та третьою у світі атомною електростанцією є Запорізька. А потрапила до Книги рекордів Гіннеса через те, що має найбільшу загальну одиницю виробництва, що становить 6000МВт.

Найсильніша жінка планети

Звання найсильнішої жінки планети отримала також українка. Нею стала Ольга Лящук і рекорд вона побила у 2016 році розчавивши своїми стегнами три кавуни за 14 секунд. Через два роки жінка поліпшила свій результат — розчавила кавуни за 7 секунд.

Магучіх офіційно стала світовою рекордсменкою зі стрибків у висоту25 жовтня 2024, 14:06 • 8155 переглядiв

Велетенський келих ігристого

Ще до анексії Криму в Україні відбувався фестиваль шампанського. Саме тоді зафіксували рекордний келих ігристого, що вмістив у собі 55 літрів вина. Келих мав вагу 50 кг, висоту 1,5 м, а діаметр його у найширшій частині становив 40 см.

“Куліш світу”

У 2015 в місті Первомайськ на фестивалі  “Terra fest” приготували 3000 кг пшоняної каші. На приготування страви витратили 2300 літрів води, 500 кг пшона, 150 кг мʼяса та по 100 кг сала, моркви, цибулі. Скуштувати “Куліш світу” вдалося всім відвідувачами фестивалю, адже в результаті приготування вийшло 12 тисяч порцій.

Максимальна кількість мертвих петель на мотоциклі 

Український мотоцикліст Олександр Турчанинов встановив рекорд у виконанні небезпечного каскадерського трюку – “мертва петля”. Він здійснив найбільший круг на мотоциклі в металевій сфері діаметром 10 метрів. Проте досягнення такого результату закінчилося не без травм — чоловік  отримав перелом гомілки.

Живий ланцюг єднання з українських рушників в зоні АТО

У 2016 році мешканці міста Волноваха, з нагоди 135-ти річчя міста, створили рукотворну доріжку – живий ланцюг. Для встановлення цього рекорду взяли 3 672 людини, які використовували 2 227 рушників. Довжина такого живого ланцюга людей з рушниками становила 4 507 метрів.

Мило-гігант

Жінка з Кривого Рогу Ганна Терещенко встановила рекорд у миловарінні. Їй вдалося зварити мило, вага якого становить 84 кг. Створення такого виробу несло благодійні цілі: його розрізали на менші шматочки та продали. Виручені кошти пішли на лікування дівчинки з онкологією.

Нагадаємо 

Нині у Книзі рекордів Гіннеса налічується 2638 рекордів, з них близько 200 встановлені українцями або якось повʼязані з Україною.

Історичний рекорд: на Дніпропетровщині відбулася наймасовіша партія в шахи29 травня 2024, 16:15 • 19290 переглядiв

Джерело